Перейти до основного вмісту

Історія вишивки


Вишивка - один з найпопулярніших видів рукоділля. Це мистецтво бере початок в епоху первісної культури, коли люди використовували стьобання кам'яними голками при шитті одягу.
Спочатку матеріалами для вишивки були шкіра тварин, жили, волосся, волокна конопель чи вовни.
Оригінальних вишивок, що датуються раніше ХІІ століття, майже не залишилося. Але зображення одягу і предметів інтер'єру свідчать про те, що вишивка з'явилася набагато раніше. У різних країнах узори відрізнялися як стилем, так і кольором.
У вишивці відбилися національний колорит і власне бачення краси кожного народу.
Вишивкою, за творами Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Арабський мандрівник Х стн. е. в своїх розповідях про русичів згадує, що вони носили вишитий одяг.
Археологи стверджують, що вишивали в наших краях ще в Х столітті, але це було не стільки окрасою, як язичеським оберегом. Вишивкою прикрашали свій будинок, предмети побуту, одяг, щоб відвести біди та призвати щастя і мир. З часом узори змінювалися, переставали бути оберегами та ставали предметами мистецтва, які просто милували очі.   


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Весна

Вишиті рушники

ВИШИТІ РУШНИКИ  здавна були поширені на Україні як неодмінний     атрибут народного побуту, весільної і святкової обрядовості, як традиційна окраса селянського житла. Важливі події в житті народу ніколи не обходились без рушників, які, крім декоративного навантаження, мали великий образно-символічний зміст. У всьому декоративно-прикладному мистецтві немає іншого такого предмета, який би концентрував у собі стільки різноманітних символічних значень. У вишивці рушників знайшли відображення орнаменти, повязані з образами добра, краси, захисту від усього злого на землі. Орнаменти вишивки рушників - це народна память про життєдайні сили землі та сонця.  Рушник супроводжував людину протягом усього життя і в радості і в горі. Він завжди був символом гостинності — на ньому підносили дорогим гостям хліб-сіль. Під час будівництва хати рушниками підіймали сволоки, потім ці рушники дарували майстрам. На них приймали новонароджених, з рушниками проводжали людину в останню п...

Польові квіти